Poezja dziecięca na wesoło

Gorąco zapraszam na ogniste spotkania autorskie, na których zachęcam dzieci do czytania książek, przy okazji w humorystyczny i przystępny sposób przekazując im odrobinę wiedzy odnośnie poezji dziecięcej (rymy, strofy, wersy, sylaby, morał). Dzieci dowiadują się jak powstaje książka i kto nad nią pracuje, a nawet poznają anegdoty o słynnych polskich poetach dziecięcych. Takie spotkanie doskonale wpisuje się w ramy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Poszczególne tematy obrazuję, przedstawiając jako przykłady moje wiersze w formie mini teatrzyków. Straszę dzieci smokami, wymachuję różowymi majtkami i wiertarką, a dla urozmaicenia spotkania gram na gitarze i śpiewam (niestety) piosenki, które powstały przy współpracy z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Opowiadam również o tym, od czego zaczęła się moja przygoda z wierszami i książkami dla dzieci.
Zajęcia dostosowane są poziomem trudności do wieku młodych uczestników. Dzieciom szkolnym przekazuję więcej informacji o poezji dziecięcej a przedszkolakom pozwalam uwolnić trochę drzemiącej w nich energii podczas zabaw ruchowych przy dźwiękach gitary.
Na zakończenie czytam fragment mojej pierwszej książki z serii „Smocze kroniki”, czyli „Smocze jajo”.
Po spotkaniu istnieje możliwość zakupienia książek bezpośrednio u mnie, oczywiście z imienną dedykacją i autografem.
Każdy uczestnik otrzyma drobny upominek w postaci zakładki do książek, na której mogę nabazgrolić autograf. Szaleństwo! 😉
Czas trwania spotkania: około 60 minut
Preferowany wiek uczestników: 4-12 lat
Zapraszam do kontaktu: goluchpawel@op.pl
Rzut oka na przyszłość

Serdecznie zapraszam na fantastyczne spotkanie autorskie, krążące wokół powieści science fiction „Elwin 13. 400 lat po Upadku.” W jego trakcie opowiadam młodym czytelnikom o możliwościach naszego umysłu, wymachując przy tym naturalnej wielkości plastikowym modelem ludzkiego mózgu.
Nastolatkowie dowiedzą się, że sposób w jaki postrzegamy świat wokół nas tylko w niewielkiej części zależy od tego, co faktycznie widzimy. Zobaczą na własne oczy, jak łatwo zmylić ich niezawodny zmysł wzroku. Wezmą udział w eksperymentach, które obnażą słabe strony naszej mózgownicy, ale też pokażą, jak wspaniałym jest ona narzędziem. Uwaga! W skrajnych przypadkach uczestnikom może zacząć dymić czacha 😉
Podczas zajęć zachęcam młodzież do ciągłego rozwijania szarych komórek, nie tylko poprzez czytanie książek. Staram się przekonać młodych słuchaczy do nauki gry na instrumentach, opanowywania języków obcych oraz przyswajania wiedzy z przedmiotów, które być może dzisiaj wydają im się zupełnie niepotrzebne.
Czy na koniec spotkania każdy uczestnik otrzyma drobny upominek w postaci zakładki do książki?
(uwaga suchar)
OCZYwiście!!!
Czas operacyjny: 60 minut (tak na oko)
Preferowany wiek uczestników: 10+
Zapraszam do kontaktu: goluchpawel@op.pl